Co nowego wśród aparatów

Czy najpewniej nabyć tani, ale nie w pełni sprawdzający się aparat cyfrowy, czy też znaną lustrzankę? Aparaty bywają najróżniejsze, toteż pozyskanie dla przykładu podstawowych informacji o ich typach może zająć nieco czasu.

Obiektyw makro
Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też doskonałym planem przed wybraniem się na zakupy będzie zazwyczaj zaznajomienie się z aktualnymi tendencjami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy jakieś inne aparaty, jakie dziś są już nieczęsto używane?

Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm (przekonaj się) to sprzęt przeznaczony głównie dla profesjonalistów i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Z pewnością jego plusem jest bardzo czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego modelu robienie doskonałych seryjnych zdjęć, i – jak większość fachowych lustrzanek – posiada stabilizację obrazu i wygodny, niemały ekran. Możliwe jest także wprowadzanie krótkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa nieodzowne przy zdjęciach na zamówienie, chociażby portretowych. Cudowny aparat to ten, który bez względu na rozmaite sytuacje i warunki atmosferyczne pozwala uchwycić na fotografii naprawdę ważkich momentów z życia każdego, czy też perfekcyjnie sfotografować dla przykładu jedyne w swoim rodzaju widoki miejskie oraz górskie. Ten model Nikona bez wątpienia spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka Nikon D800 Body (zobacz zestawienie) to aparat nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też artystycznych, a szczególnie do street photo i sportowej. Posiada ogromną matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się potrzebne podczas ekspozycji artystycznych fotografii. To aparat bardzo szybki i stabilny, o wysokim ISO, i świetnej migawce – możliwy najkrótszy czas to 1/8000 sekundy, co jest niebywałą gratką dla fotografów ulicznych. W poszukiwaniu innych cech potrafią odnaleźć internauci oraz użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni także powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon także specjalizuje się w wytwarzaniu profesjonalnych lustrzanek. Do zdecydowanie godnych uwagi aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II. Jest to aparat trochę bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie fotografii, ale też filmowanie Full HD. Wrażliwa matryca sprawia, że robienie zdjęć przy wieczornym świetle nie jest ciężkim wyzwaniem., a zdjęcia mają względnie niewiele zakłóceń. Dlatego też to dobry model na zdjęcia imprezowe i reporterskie. Przyjazny interfejs sprawia, że amatorski użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrej fotografii.
Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest poważana wierność kolorów, prosty interfejs, oraz duża lekkość jak na lustrzankę. To aparat znakomicie nadający się do każdych warunków atmosferycznych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa niezwykle nieodzowne przy fotografowaniu pod światło. Olbrzymia jakośc tego aparatu zapewnia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarazem amatorzy, jacy dopiero zaczynają własną przygodę z robieniem zdjęć, a także specjaliści w tej dziedzinie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>