Marketing automation – nowoczesny sposób na wzrost sprzedaży firmy.

Ciężko sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić firmę funkcjonującą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo funkcjonuje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi także zaistnieć w sieci internetowej, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo zaistnienie w internecie niewiele znaczy. Konieczne jest posiadanie wiedzy oraz instrumentów pozwalających na czerpanie benefitów z tej bytności. Instrumenty te dostarcza nam tzw. marketing automation.

Automatyzacja marketingu
Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu działań marketingowych przy wykorzystaniu specjalistycznych programów. Ich nadrzędnym targetem jest wzrost sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie działające jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć wzrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in. monitoring i analizę internautów korzystających z firmowej strony www, segmentację klientów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca przebywania.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne skierowanie marketingu na daną grupę docelową. Pozytywne efekty notuje się w przypadku badania baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych prowadzony „na ślepo”. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Kolejnym ogromnym plusem programów z dziedziny marketing automation jest ich bezproblemowa integrowalność z innymi systemami działającymi w przedsiębiorstwie. Mowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>