O czym musimy pamiętać podczas realizacji projektów graficznych?

Projektowanie graficzne polega nie tylko na stworzeniu idealnego logo czy strony internetowej. To kształtowanie całego wizerunku firmy. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby projekt odpowiadał oczekiwaniom nie tylko właścicieli firmy, lecz również wszystkich odbiorców, dla których wizerunek ten jest tworzony. W tej sytuacji każdy element się liczy. Aktualnie na topie zajęciem jest tworzenie grafiki w 3d. Trzeba znaleźć profesjonalistę.

tworzenie grafiki 3d
Autor: idccollage
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, czy współpracujemy z fachową agencją graficzną, lub też pracuje dla nas grafik freelancer, powinniśmy w głównej mierze poznać wszelkie dotychczasowe dokonania, a także pomysły na realizację graficzną.Właściwie opracowany projekt graficzny powinien przede wszystkim spełniać wyznaczone przez klienta cele. Musi być nie tylko miłą dla oka kreacją, ale także w maksymalnym stopniu wpływać na rozpoznawalność danej firmy czy osoby. Ale zawsze na pierwszym planie powinniśmy stawiać oczekiwania i potrzeby użytkowników, którzy mogą się okazać naszymi potencjalnymi klientami. To w ich gusta należy przede wszystkim próbować trafić. Projektowanie graficzne na potrzeby serwisów internetowych, a w tym grafiki 3d jest dość specyficzne (www.rox3d.pl). Tutaj powinniśmy uwzględnić przede wszystkim preferencje użytkowników internetowych. Projekt strony zależy między innymi od tego, jakie będą w niej wykorzystane technologie. Ważny jest także cel, jaki będzie spełniać strona. Dodatkowo wizualizacje 3d są z reguły wykorzystywane w reklamie, dlatego należy zastanowić się i wybrać profesjonalistów. Od tego później może zależeć jakość np. materiałów drukowanych, stron internetowych, reklamach internetowych. Wizualizacje 3d mają zastosowanie w wielu branżach, np. wizualizacje wnętrz, nowych budynków, katalogi produktów i wiele innych (http://rox3d.pl/blog/zastosowanie-wizualizacji-3d.html). Dobierając najlepszego podwykonawcę należy oczywiście poznać jego portfolio.

grafika komputerowa i wizualizacje 3d
Autor: Renaud Camus
Źródło: http://www.flickr.com
Poznając wszystkie dokonania wybranego grafika, można ocenić, czy jego prace są oryginalne i godne uwagi oraz czy estetyka jaką reprezentuje w pełni nam odpowiada. Jeśli mamy jakiekolwiek zastrzeżenia co do tego, należy zastanowić się nad wyszukaniem innego podwykonawcy. Jeżeli mamy taką możliwość, zapytajmy innych klientów, którzy kiedyś korzystali z usług danego grafika, czy spełniał on wszystkie wymagania przed nim stawiane.
Następna sprawa to precyzyjne i jak najbardziej klarowne określenie swoich oczekiwań. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, iż projekt graficzny w pełni będziemy mogli zaakceptować. Będzie to oczywiście także zdecydowane ułatwienie dla grafika. Ponadto należy kierować się uwarunkowaniami rynkowymi oraz specyfiką branży, w której działamy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>